Autor: MiguelAngelo | Tytuł: ... | Kategoria: BPR | Dodano: 2015.01.15 : 08.59
Praca w pojedynku #130 | Trzech króli
Od autora: Trzej królowie
Patt /  2015.01.24 : 10.34

No i weź się tu odezwij. A nawet grzecznie i uprzejmie (lub klęczący nieraz) – to przyjdzie Horus i zgasi. Jak świeczkę albo ogarek (w zależności skąd przyszedł). Albo jak peta, co pokazał w swym ostatnim dziele. Ale nie dam się zbyć monsieur.
Angelo słusznie mz wskazał na korelację nieba i > sacrum domowego dowodząc podobieństw. Oba są czarne, smoliste, złowieszcze, piekielne.
Mnię się podoba.
Zarzut o rozlazłości kadru, w niektórych kręgach technicznie opiniotwórczych może i jest słuszny, ale wierzę, że to jednak zarzut bardziej techniczny, niż artystyczny. Zresztą przed publikacją, autor zapewne uciął nieba z oryginału. Teraz więc może dodać i „postawić” zdjęcie. Ewentualnie nawet rzekłbym. Tak mi dopomóż Lenin.


horus /  2015.01.23 : 16.23

Patt ma taką niewydarzoną zdolność komentowania, polegającą na tym, że jak już się odezwie, to współ-dyskutanci czują się... no niezbyt mądrze się czują. Coś jest w tym co rzecze... skaranie...

Patt /  2015.01.23 : 13.09

A ja tam się nie zgodzem, że nie gada, zresztą „gada” nie da się zdefiniować. Albo inaczej: gada każdemu coś innego. Trza więc to jednak na indywidualnego czuja brać. Okno, to przybliżony przewodnik po wydarzeniach. Oddech. Coś, w co można zajrzeć lub wyjrzeć. Granica pomiędzy wewnętrznym sacrum (czarne, niedostępne, chronione?) a zewnętrznym (publicznym?) profanum, które wypisz-wymaluj, jak zwykle jest obsr..ne.
Ucięcie tegoż, sprowadzi do wymiaru „sam dach” i co by nie gadać – zniknie część relacji. Pozostaną sami króle. I ich tylko defekacja. Nie wiem, czy to bezsprzecznie i bezspornie słusznie w obliczu narastających trudności na rynku interpretacji biblijnych.


horus /  2015.01.22 : 18.42

Zgadzam się z kolegami. Szukałem zabiegu, który zmieniłby odbiór tego kadru. Który - choć przyjemny - jest jakby nienaturalnie spłaszczony przez poziome linie dachu, ścian, i szerokich, płaskich, linii okien. Gdyby nie proporcje ptaków i dachówki, powiedziałbym nawet - streczowany w postprodukcji.

MiguelAngelo /  2015.01.22 : 09.27

Po namyśle, muszę przyznać, że twoje uwagi uczyniłyby ten kadr bardziej czystym. Czyli zagada.

Omaticaya /  2015.01.21 : 22.39

Sorki Misiek. Kadr zacnie dziabnięty lecz zbyt rozległy. Mogły fajdać dalej po dachu, tylk po co po scianie i oknach ?
Urżnięte z lewej i dołu ? Zagada ?


@-Mail do Admina
F.A.Q.
REGULAMIN
Rys histeryczny
Statut KBN
Ideologia


statystyka