Autor: Patt | Tytuł: The Absurd Legs Club | Kategoria: KBN | Dodano: 2014.05.25 : 12.59
Praca w pojedynku #132 | Idą żniwa
Omaticaya /  2014.06.16 : 22.33

Lolo, Kościuszkowski odwłok byłby wówczas gdyby słomkę miał wetkniętą w celu ogona musztry. Jako że ogon wisi, znaczy nie jest kosynierski :-(

tellerka /  2014.06.12 : 14.25

Koń? Koń też kościuszkowski, bo niby na czym owe powstańcze hordy co jakis czas wojowały?
A że pół... widać bieda była, trzeba było połowę sprzedać...

Lolo /  2014.06.02 : 11.17

Patt - proszę o kontakt na lolo@lolografia.pl

Lolo /  2014.06.02 : 11.08

Będzie rozprawka:
Na kościuszkowskich sztandarach widniało hasło "Żywią y Bronią". Ano właśnie - rozbierając logicznie ten jakże sielsko-swojski obrazek, mamy unikalną okazję ujrzenia kwintesencji wizualnej owego historycznego hasła. Mamy bowiem - nie wstydźmy się tego słowa - chłopa-oracza, ergo żywiciela, w pocie czoła uprawiającego kamienisty spłacheć ziemi, któren to spłacheć, w wyniku ciężkiej pracy oracza, wydala ze siebie owoc w postaci zboża. Zboże zaś niezbędne jest do zemlenia na mąkę, wytworzenia następnie w procesie obróbki cieplnej podstawowego produktu żywnościowego - czyli chleba. Żywności innymi słowy. Drugi człon hasła (dla przejrzystości wykłady pozostawiamy na boku łącznik "y" jako niewiele wnoszący) czyli "bronią", w zasadzie nie wymaga żadnych wyjaśnień - bronę mamy w centrum kadru, włazi nam ona w oczy, wciska się nachalnie i bezczelnie. Należy jedynie zauważyć, iż w procesie uzdatniania naszego języka, przez lata, kościuszkowskie "bronią" zamieniło się na nowopolskie "broną" - ot zwykła kolej rzeczy.
Pozostaje jedynie wyjaśnić obecność niekościuszkowskiego orczyka. I otóż orczyk ów immanentnie związany jest z polską tradycją śród- lub postbiesiadną, jako ostateczny argument służący do uporządkowania zbyt gorącej dyskusji, którą nasza nacja w trakcie biesiad namiętnie uprawia. Amerykańskim (jakże prostackim) odpowiednikiem rodzimego orczyka jest, jak sądzę Colt Peacemaker - teoria ta nie opiera się jednak na zbyt mocnym materiale faktograficznym.
Nie znalazłem jeszcze kościuszkowskiego zastosowania fragmentu odwłoku konia, widniejącego po lewej stronie obrazu, pracuję jednak nad tym intensywnie, a o rezultatach powiadomię. Nasuwa mi się tu prowizoryczna teoria o tym, że gdyż ponieważ jest to odwłoczna część konia, możliwym byłoby wyjaśnienie typu "pracuj, pracuj a i tak twoja praca w gówno się obróci", odrzucam ją jednak jako z gruntu fałszywe, skatologiczne i antynarodowe.

horus /  2014.05.27 : 22.36

Patt się tak w Rajchu od życia odkleił, że na widoczek byle chopa ze szkapą biegnie, jak dajmy na to Japoński turysta na bociana pod Giżyckiem. A tu nas, panie, się pracuje...

Lampart /  2014.05.25 : 18.24

KBN do potęgi absurdalnej...
Ukłon Wasza Znakomitość...


@-Mail do Admina
F.A.Q.
REGULAMIN
Rys histeryczny
Statut KBN
Ideologia


statystyka