Autor: Patt | Tytuł: Więcej światła! | Kategoria: MNT | Dodano: 2016.01.01 : 15.33
Od autora: W nowym roku życzy Wasz komentator!
i zdrówka!
Patt /  2016.01.04 : 14.27

Muszę jednak Drogi Lamparcie zaznaczyć, że konotacje... powiedzmy społeczne nie były moim zamysłem. Ja wiem, że odbiór, to samodzielny w przestrzeni byt, na który nie mam wpływu (chociaż ręką świerzbi) ale powiedzmy... w didaskaliach dodać chciałbym, że temat ten "chodził" za mną już od pół roku. Męczył. Torturował i poniewierał.
Żaden egzorcyzm nie pomagał, że o próbie samo-perswazji z użyciem ostrego narzędzia nie wspomnę.
Pół roku oznacza jednak, że - koncept nie miał na celu przekazu, który odebrałeś. Wtedy ten kontekst nie istniał, aczkolwiek obraz we łbie już siedział. Wtedy lustro "odbijało" co innego i teraz "odbija" co innego. Nie jest to zatem projekt, który w zamierzeniach miał pokazać różne nocne... teges. Skoro jednak pokazał - tym bardziej się cieszę, ponieważ oznacza to, że metaforę można rozciągnąć w różne strony i jej szata pasuje na różne okoliczności.
Jak porządnie skrojony garnitur.
Tego typu obrazowanie widziałem już, więc to nic nowatorskiego (tu ubolewam). Było już podobne w fotografii, piśmiennictwie, rysownictwie - więc chwała dla pierwszego bezimiennego twórcy jeszcze pewnie z czasów paleolitu. Nie dla mnie. Wtedy wypolerowany kawał kamienia, po raz pierwszy odbił przypuszczalnie zaropiałą i nieogoloną gębę twórcy co ten odebrał inaczej i tak to poleciało.
U mnie szło jak po grudzie. Albo nie ten kontrast, albo nie ta świeczka, albo niedosyt.
Kilkanaście wersji ( i dwie awantury po drodze) dało w końcu wynik, który "pasował" a ponieważ wypadło to w sylwestra - skojarzenie było automatycznie (czego się wstydzę) ale metaforycznie i znaczeniowo pasowało mi idealnie. Stary rok już zdmuchnięty ale ze wpływem na nowy (ślady poświaty ognia w "starej" świeczce). I nowy rok, który właśnie zapłonął.
Świeczka po stronie nowego, zasadniczo powinna być nowa a po stronie starego już całkiem wypalona ale w umysłach tak naprawdę stary jeszcze się nie skończył, zatem wypracowane wzory w starym będą działać w nowym. Okruchy życia też będą raczej prawie identyczne jak w starym.
Twój odbiór jednak zmienia zasadniczo moje intencje. Mimo luster - rewiduje się wszystko i cieszę się, żeś inaczej to odebrał. Ale płomyk zapłonął i nie da się ukryć, że więcej światła jest, co wyjąwszy różne skojarzenia - w fotografii najfajniej tego życzyć i oczekiwać. Dzięki.


Szklanym Okiem Widziane
Lampart /  2016.01.01 : 19.18

AKTUALNE nocnie zdmuchnięte.

Lampart /  2016.01.01 : 19.15

...a obraz (foto) jako jedno z (naj)lepszych; po cichu konsumuję OKIEM w nadziei, na koturna prawdziwie POLSKIEGO.

Lampart /  2016.01.01 : 19.11

@NaszKomentator Patt.
Za zdrówko DZIĘKI. Za życzenia też...
Tylko "nowY roK"= (PRL2) po (RP IV) mnie gnębi.
Dogłębnie.
Kredę w rękę weź, nad drzwiami Domostwa Swego Stań i odpowiedniego stycznia białym na czarnym (póki można) rysuj:
2016 K+M+B (aczyński, acierewicz, łaszczak)
Podobno przed takim "grafem" służby dopiero około południa będą "PUKAĆ" do naszych CIEMNI...
Bezsensownych w poszukiwaniu SENSU. Do KREDY; BRACI BEZSENSOWNA, DO KREDY... (na marsylianki nutę) polecam.


@-Mail do Admina
F.A.Q.
REGULAMIN
Rys histeryczny
Statut KBN
Ideologia


statystyka