Autor: achaj | Tytuł: "ballada" po 23 latach. | Kategoria: TSB | Dodano: 2014.09.23 : 12.27
Od autora: " Moje okna już skrzypią przed zimą
Stary sweter domaga się łat
Znów udało się jakoś dopłynąć
Chociaż w szafie postarzał się świat

A tu lecą znajomi do nieba
Chociaż dziś mieli tu na herbatę wpaść
I tak nagle dopadła mnie trema
Widząc mola co tuli się w płaszcz

Nie odlatujcie chłopaki
Na służbę do Pana Boga
Przecież tyle się wina wypiło
Tyle dziewczyn tuliło na schodach......"horus /  2014.09.28 : 22.25

Kolega Achaja ze szkół. Spotkanie po latach. Dawno się nie widzieli. Buty mu synek wyglancował. T-shirt miał ułatwić koledze ostrości nastawę. Zaśpiewali już Perfekt i Republiki nawet kawałek. Cygaro było zaplanowane. Reprezentacja naszego kraju była już omówiona dogłębne. Naszczać zdążyli na polityków niektórych. Pochwalić się zdołali sukcesami pomniejszymi. I wtedy... Tak, wtedy zaczęli zdawać sobie sprawę, że jednak wtedy dziewczyny były piękniejsze, a wódka, właśnie, wódka odbiła się wspomnieniem. Nabrali pewności, że nigdy już nie będzie takiego lata. I achaj sięgnął po aparat. Był gotów.

http://www.youtube.com/watch?v=FCo7Wn7Gz6MPatt /  2014.09.28 : 21.05

Z pewnością mister Achaj tak było. Wyobraźnia podpowiada jeszcze, że zrobiłeś z pięć ujęć, jedno wybierając do publikacji. Potem zapewne nastąpiły wielodniowe targi o pozwolenie na publikację, potem rozterki, czy może w bw, może w kolorze, może w sepii, potem szlag trafił dysk w kompie, potem padło łącze do internetu, w końcu przyjechała teściowa i czar prysł.
Ale Odbiór jest już odrębnym organizmem. Ma swoje dąsy, formalizmy, szaleństwa, brzytwę na gardle, blizny po wojnach a nawet fobie, o których nieraz wstyd pisać. Szczególnie tu na Kolektywie. Rzecz jasna – autor może ukierunkować, wskazać drogę czytania zdjęcia (pejcz na razie chowając za plecami). Ale w wielu wypadkach nie ma rady na obłęd percepcji. Oczywiście zdjęcia typu słodkie szczeniaczki nigdy nie pobudzą receptorów, co najwyżej podniosą poziom cukru w organizmie. Twoje jednak zdjęcie takim nie jest i trza się liczyć z tym, że Horus, Tellerka znajdzie brom w herbacie, Lampart -Paryż, Angelo -hejnał a Mruk -spacer bulwarem. Jeszcze nie odezwał się Admin, Dr3, Qxo i cała rzesza bezimiennych bohaterów. Kto wie jaką ścieżką pójdą ich interpretacje.


achaj /  2014.09.28 : 19.14

zdjęcie jest z "łapanki", podrzuciłem temat i rozpoczęła się dyskusja, a raczej monolog modela. tylko naciskałem spust :]

Patt /  2014.09.28 : 16.26

Stereotyp w takich scenach polega na tym, że foto będzie unaoczniać uderzanie w struny i manie ust w procesie śpiewania lub wrzasku. Achaj czekał, aż popularna maniera zniknie i zastąpi ją tęsknota.
Do niektórych cieczy.
Excellent


tellerka /  2014.09.25 : 09.49

Oj tam oj tam, to tylko skojarzenie było :)

Mój mąż jak jego ojciec jeszcze żył to raz w miesiącu jechał zrobić z nim "czyszczenie żył". A żaden nie naduzywa i nie naduzywał alkoholu :)

achaj /  2014.09.23 : 23.54

pasowałoby napisać kilka sów wyjaśnienia, ale nie mogę. mogę natomiast rzec, że Krzyś od czterech lat najmocniejsze co wypił, to kawa.

Lampart /  2014.09.23 : 21.01

... ech! i to tak zawsze co jakieś dwadzieścia trzy lata powraca - nostalgia.
Od autora: "..."
Już to brałem, zawsze jest żal.

tellerka /  2014.09.23 : 14.48

Gardło wymaga dezynfekcji?


@-Mail do Admina
F.A.Q.
REGULAMIN
Rys histeryczny
Statut KBN
Ideologia


statystyka