Autor: Patt | Tytuł: Marginalnie | Kategoria: MMM | Dodano: 2014.05.18 : 18.25
Lolo /  2014.05.29 : 15.11

Cartier-Bresson to mistrz niedościgły a zdjęcie z dworca Saint Lazare to jedna z jego najdoskonalszych obserwacji. Nie umniejszając Pattowi - oba zdjęcia mają się do siebie nijak. Bogactwo treści, jakie niesie bressonowa fotografia, znaczenie wszystkich (przepraszam - WSZYSTKICH) szczegółów... Nieporównywalne. H.C-B twierdził przy tym, że wszystkie swoje fotografie zrobił przypadkiem... Jest jednak rzeczywiście coś wspólnego w zdjęciach Patta i Henri Le Grand Cartier-Bressona... Nazwijmy to... zanieczyszczeniem osobistą wrażliwością autora, piętnem, znakiem... Tym, co powoduje, że na pierwszy rzut oka poznajemy, kto zacz autorem. Na marginesie - H.C-B jest moim ulubionym autorem. Największą radością mojego pobytu w Algierze, oprócz narodzin pierworodnej (to jest w ogóle poza jakąkolwiek statystyką największych radości), było chyba dopadnięcie i zakupienie w zapyziałej księgarni albumu Wielkiego Henri. I jest to jedyny album, który regularnie przeglądam, wciąż od nowa odkrywając to, co dobrze już mi znane.

Patt /  2014.05.25 : 11.17

Dziękuję za link, kolego, pszepana, towarzyszu Chaos. Dopniecie swego oczywiście w swej czystej złośliwości. Jeszcze ze dwa takie namiary i pizgnę aparatem o ścianę, kompem o trotuar, łbem w mur. I oddam się pasożytnictwu społecznemu jeśli już tego nie zrobiłem. Ale dzięks. Jest po prostu excellent

horus /  2014.05.20 : 11.05

Charakterystyka przestrzenna odchyłek geometrycznych wyznaczanych w pomiarach współrzędnościowych powierzchni swobodnych. Ale swoboda, mówi po chwili Patt, ma swoje granice. Wyuzdaniu zachodniemu mówimy nie.


@-Mail do Admina
F.A.Q.
REGULAMIN
Rys histeryczny
Statut KBN
Ideologia


statystyka