Autor: tellerka | Tytuł: Prawdziwe wnętrze kobiety | Kategoria: LIP | Dodano: 2008.09.02 : 12.33
Praca w pojedynku #45 | Zdjęcia drastyczne
Od autora: Zdjęcie dostało -9 na Photosig i obudziło skrajne emocje. Stąd pomysł na pojedynek.
Lampart /  2012.07.05 : 16.45

Młodzi-Nowi muszą się uczyć a nie dziwić... Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało "gradobicie i nieszczęście" no to masz.

tellerka /  2008.09.02 : 23.02

Dokumentalna, z powodów właśnie technicznych, nie była możliwa. Wiadomo, gablota, muzeum, zero lampy, za to jarzeniówki odbijające się w szybie. Na miarę umiejętności i możliwości.
Ale nie o dokument szło... a właśnie, co już pisałam... zestawienie prawie osoby (twarz miała piękną i realistyczną, oczy otwarte, błyszczące - podniesionej nóżki jak na akcie, zalotnej rączki, warkocza... z obrazem nie do przełknięcia dla wielu.
A przecież dla takiego... choćby przyszłego lekarza to codzienność? Młody człowiek z wypadku, jego dziewczyna przecięta na pół... prawie co tydzień widzę na trasie....
Ot taka prowokacja.

I dlatego dałąm 2 tygodnie, żeby coś poszukać, przetrawić... jakaś obrzydliwa szuflada?

Ja się przyznam, że zdjęć odrażających mam trochę (nie robię wypadków na trasie!) z pobytu w Indiach. My już zapomnieliśmy o bosych ludziach i szczurach w rynsztoku...

tellerka /  2008.09.02 : 17.29

Czy tylko flaki budzą emocje? A złość, agresja, oszustwa... ?

Lampart /  2008.09.02 : 16.17

...nie trzeba było dotykać atrybutu ;) Fakt, że trudno będzie "przebić" tą rzeźbę (instalację)... pomyślę. Jako temat to napiszę: nic co ludzkie niePOWINNObyć obce (przerażające) to tylko okoliczności czynią klimaty nieznośne... np. mniej więcej podobny układ "tkanek i narządów" na chodniku powstały gwałtownie w wyniku eksplozji "paczki pułapki". Przechodziłem przez to miejsce kilkanaście sekund wczesniej a nie słyszałem przez tydzięń. Ludzie mają pomysły. żałuję, że nie miałem aparatu i konkurs - Pojedynek (flakociąg?) jeszcze nie był ogłoszony.

tellerka /  2008.09.02 : 13.46

Mnie bardzo uderzyło to, że tamtejsze manekinty do nauki anatomii miały bardzo "ludzkie" elementy - tutaj zalotny uklad ręki, długie warkocze, bardzo wyraziste oczy na innym. Nasze obecne manekiny sa bardzo "odczłowieczone" na zewnątrz. To zdjęcie powstało wlasnie tak, by uwypuklić "kobiecość". A czy sie udało.. to osobna sprawa.

Wiem, że zasugerowałam temat w pewien sposob - ale czy obrzydliwe jest tylko mięcho?

tellerka /  2008.09.02 : 12.39

Najboleśniej odczułam to, że zdjęcie odartego ze skóry... no.. atrybutu męskości wyszło poruszone.. taka strata... widać ręka zadrżała ;)


@-Mail do Admina
F.A.Q.
REGULAMIN
Rys histeryczny
Statut KBN
Ideologia


statystyka