Autor: Julka | Tytuł: problemów rozwiązywanie | Kategoria: BPR | Dodano: 2008.03.02 : 10.35
Od autora: raz jeszcze bez żadnych zbędnych rozmyć
Julka /  2008.03.05 : 15.01

wysiadac nie musimy o to najwazniejsze

Patt /  2008.03.05 : 12.43

Zgadza się Lolo. Różne są spojrzenia i dobrze, że są. I dobrze, że są różne. Mam nawet zdanie, że im więcej różnych interpretacji - tym lepiej. Tym autorka może inaczej spojrzeć na swe dzieło,a zgodzisz się z tym, że ma stosunek emocjonalny (lubi,kocha,szanuje). Że traktuje jak swoje ( a już nie jest, ponieważ żyje w innych wyobraźniach). Mówi do niej swoim językiem (to foto), a do innych inaczej ( a nawet obcojęzycznie co się zdarza)
A tu nagle, całkiem inne filmy się wyświetlaja...
Gdyby wszyscy czytali, patrzyli, działali, wyobrażali sobie to samo i tak samo, to.........ja wysiadam z tego autobusu.

Lolo /  2008.03.05 : 12.05

Patt - to po prostu mój odbiór zdjęcia wtedy, gdy o nim pisałem. Na to jak się patrzy na zdjęcie wpływa wiele czynników - m.in nastrój, w jakim jest człowiek, otoczenie, zjedzona kolacja albo ssanie w żołądku - mnóstwo czynników z jakich po części nie zdajemy sobie sprawy. W DANEJ chwiki TAK, nie inaczej odbierasz obraz.. Chwila mija i widzisz go zupełnie inaczej.. Może nie "zupełnie" ale jednak inaczej

Chiny /  2008.03.05 : 11.05

Spokojnie. Nostalgicznie. Skromnie i prosto. Zwyczajnie. Trafne bw. i winieta nieba. Dla mnie zero dramatyzmu.
Przydało by się trafniejsze "okrycie wierzchnie".
Miejsce o olbrzymim potencjale "zdjęciotwórczym" (Plus za brak trakcji el.).
Mam nadzieję na kontynuację.

Julka /  2008.03.04 : 18.36

to zdjęcie to zupełny przypadek, bez żadnych planów, zamiarów czy "wizji" , po prostu miejsce i człowiek złożyły sie w jakąś całość, wiem ze temat oklepany i zdjęcie tez "zwykłe" ale sentyment czuje do niego wielki i cieszy mnie wasz odbiór,te kilka słów napisanych ....
bliższa jestem słowom Pata, Lola odczucia mnie zaskoczyły, pozytywnie oczywiście, nie umiałabym chyba dopatrzeć sie tu tego"... długa droga przede mną ;)


Patt /  2008.03.04 : 17.38

Nie zgodzę się, że przerażające. Dlaczego ma się widzieć zaraz pędzącą stal pociągu i robiącą ketchup z przedstawicviela ludzkości?
Tory, to archetyp bardzo uporządkowanego życia. Wtyczonego, niezmiennego kierunku (jakiegokolwiek). Stałego (prosta), nienaruszalnego (stal), mającego solidnie ugruntowane podstawy (betonowe podkłady). Nie zawsze przyjemnego (ostre krawędzie kamieni)............... i nagle???????
Co ja tu robię? dokąd do cho**ery zmierzam? Po co wlekę się przed siebie???
Zastanowię się chwilę dopókim młody(a) i niezmęczon życiem.........................

Mysza /  2008.03.02 : 21.07

Bez tych szumków jest lepsze. Milej się na nie patrzy. Chociaż zgodzę się z Lolo, że jest przerażające i nazbyt spokojne jednocześnie. Dualizm.

Lolo /  2008.03.02 : 17.52

To zdjęcie jest zwykłe, nic w nim skłaniającego do intelektualnego wysiłku, nie ma też fajerwerków stylu, koloru, nowatorstwa. Ot zwykłe zdjęcie - człowiek siedzi na torach, pewnie samobójca (co zdjęcie zdaje się sugerować). Tak sobie, normalnie. Dlaczego się tak wywnętrzam? Bo przez tę zwykłość, normalność nieledwie, to zdjęcie jest przerażające. Jakto? Wyszedł z domu usiadł na torach i CZEKA??? Jak tak można? Tak zwyczajnie? Bez wielkich gestów, lania łez, padania w objęcia, błagania "doktora Śmierć o łaskę"?
To zdjęcie jest przerażające

"A kiedy przyjdzie także po mnie,
Zegarmistrz Światła purpurowy,
By mi zabełtać błękit w głowie,
To będę jasny i gotowy.

Spłyną przeze mnie dni na przestrzał,
Zgasną podłogi i powietrza,
Na wszystko jeszcze raz popatrzę,
I pójdę nie wiem gdzie na zawsze..."

Tadeusz Woźniak.. Baaardzo dawno temu..

Kiedyś -z 8 lat temu WOG (Wojtek Geppner) Pokazał na Plfoto zdjęcie.. Człowiek palący papierosa - podpis - "Zegarmistrz Światła" Dawno zdjął je z Plfoto ale mam je nadal przed oczami.. Śmierć.Julka /  2008.03.02 : 16.44

tez tak myslę baba ;)


@-Mail do Admina
F.A.Q.
REGULAMIN
Rys histeryczny
Statut KBN
Ideologia


statystyka