#1 Jakie zdjęcia mogę dodać do Galerii?

Zdjęcia wszelakie. Fotografię, grafikę, montaż, fotomontaż, fotomanipulacja, eksperyment. Należy pamiętać tylko o dwóch rzeczach. Po pierwsze i najważniejsze - musisz być autorem zdjęcia. Po drugie - twoja praca musi być dobra technicznie i artystycznie.
#2 Czy to jedyne ograniczenia dotyczące pracy dodawanej do serwisu?

Nie :) Praca nie może być sprzeczna z polskim prawem i normami obyczajowymi. Wiem że to szerokie pojęcie, ale chyba nikt nie chciałby oglądać tutaj zdjęć hardcore-porno... A jeśli już... to są odpowiednie strony od tego...
#3 A limity wielkościowe?

Praca nie może ważyć więcej niż 300 kb. Koniecznie musi być w formacie JPG. Inne formaty nie będą przyjmowane przez automat. Sam rozmiar pracy to 1000 px szerokości i 700 px wysokości. System sam dopasuje obrazy o większych lub mniejszych wymiarach. Oczywiście lepiej większe :)
#4 A jak mogę dodać zdjęcie?

Wejdź do zakładki Moje konto. Po lewej stronie w menu zobaczysz Dodaj zdjęcie. Kliknij. Zobaczysz formularz do wypełnienia. Musisz tylko podać ścieżkę dostępu, tytuł i ewentualny opis do zdjęcia. Z tego poziomu możesz też wybrać katalog w portfolio, w którym twoje zdjęcie się znajdzie, Akcję tematyczną, do której praca będzie należeć. Możesz też zdjęcie dołączyć do Pojedynku.
#5 Co mam rozumieć poprzez "wartość techniczną i artystyczną"?

Wartość techniczna oznacza że zdjęcie jest wykonane w sposób przemyślany i staranny. Jakość takiego zdjęcia jest dobra. Kompresja nie zaznacza zbyt dobitnie swojej obecności, a całość jest ogólnie ładna wizualnie. Wartość artystyczna to trochę szerszy temat, gdyż dochodzimy tu to kwestii gustu. Wiadomo że o gustach się nie dyskutuje, ale pamiętajmy, że warto je mieć... Kolektywni to nie serwis typu Fotka.pl. Nie wrzucajmy tu pamiątkowych fotografii z wycieczki do Zakopanego, zachodu słońca na naszej działce, nowonarodzonego dzieciaka i.t.p., bo MODERACJA ma na to alergię...
#6 Moderacja? Jaka moderacja?

Ano moderacja. Ufamy wam drodzy użytkownicy i wierzymy, że moderatorzy się tu zanudzą. Ale jeśli zajdzie taka potrzeba to pracę słabą potraktują z przysłowiowego buta. A działa to na zasadzie demokracji. Praca usuwana jest z Galerii większością moderacyjnych głosów i ląduje w zakładce Gleba.
#7 A ta Gleba to po co?

Tutaj masz ostatnią szansę na udowodnienie tego, że udało ci się przekazać to co chciałeś. Możesz dyskutować z moderacją i innymi użytkownikami do woli. Po pewnym czasie jednak praca zostanie albo ostatecznie usunięta, albo ostatecznie przywrócona. Po ostatecznym przywróceniu żaden moderator już ci jej nie tknie... Jest też trzecie rozwiązanie. Praca może trafić do Słoja z Formaliną. Dzieje się tak, gdy pod pracą jest rzeczowa i merytoryczna dyskusja, a praca decyzją moderacji powinna zniknąć z galerii. Więcej o Formalinie przeczytasz w odpowiednim dziale FAQ.
#8 Czy mogę ocenić zdjęcie?

Na całe szczęście nie. Tu nie ma ocen, punktów, rankingów. Nie biegniemy po kolejne punkciki. Nie tworzymy Towarzystw Wzajemnej Adoracji, nie ma wazeliniarstwa. Każdy jest równy, choć niektórzy równiejsi... W każdym razie ocen nie ma i nie będzie :)
#9 Więc jak mogę wyrazić swoją opinię o zdjęciu?

W sposób bardzo prosty. Jak już klikniesz na miniaturę w galerii i zapoznasz się ze zdjęciem, wyrobisz sobie zdanie na jego temat, możesz zdjęcie smainować. A my lubimy konstruktywny kometarz, dyskusje i poczucie humoru... Także mainuj ile dusza zapragnie...

@-Mail do Admina
F.A.Q.
REGULAMIN
Rys histeryczny
Statut KBN
Ideologia


statystyka