MiguelAngelo / 2014.05.24 : 20.37

Niezmiernie miło jest zobaczyć Cię drogi Lolo na kolektywie!
Lolo / 2014.05.26 : 08.46

Postaram się częŚciej obcować z kolektywem :)
Lolo / 2014.12.12 : 16.01

Się wróciło cało do dom :D
MiguelAngelo / 2015.01.06 : 17.53

Dwie sprawy mam do poruszenia:
1 - pojedynek zainicjowany, więc uprasza się o uczestnictwo
2 - może rozpoczniemy przygotowania do kolejnej edycji złotej szpilki?
dr3wno / 2015.01.06 : 20.19

Witam , czy jest możliwość użycia w pojedynku, zdjęcia które mam już w swojej galerii?
MiguelAngelo / 2015.01.06 : 20.21

Jest. Wchodzisz w "moje konto", tam klikasz w istniejące zdjęcie i masz możliwość wciągnięcia go w duel.
MiguelAngelo / 2016.08.01 : 09.47

Kolektywie, muszę podzielić się marzeniem.
Nazwa powinna nas zobowiązywać, więc marzy mi się, abyśmy wszyscy zrealizowali projekt, który ukaże naszą odmienność w postrzeganiu i rejestrowaniu rzeczywistości, ale też pokaże wspólny mianownik zamknięty w temacie owego projektu.
Jeśli wyrazicie akces, to wspólnie ustalimy temat i jakieś ramy (czasowe, ilościowe).
Całość można (w miarę możliwości oczywiście) okrasić wspólną wystawą objazdową po Polsce.
Taka myśl kołacze mi się od jakiegoś czasu, a ujście znalazła przy deszczowym poniedziałku.
Dyskusję uważam za otwartą :]
Patt / 2016.08.01 : 14.55

Masz mój akces.
MiguelAngelo / 2016.08.08 : 15.03

Zanim reszta kolektywu zgłosi akces, może podejmiemy próbę wymyślenia tematy przewodniego.
Jeden temat - wiele punktów widzenia.
Patt / 2016.08.08 : 19.01

Dobra. Jeśli tak sprawę stawiasz - to mamy multum czasu. Na początek rzucę hasło: CIEMNOŚĆ. To pojemne określenie i sporo do tego wora można wrzucić. Zarówno ciemnotę jak i czarną dziurę. Unikałbym tematu typu CZŁOWIEK lub ARCHITEKTURA i raczej poszedłbym w nietypowe lub zagadkowe. Ciemnośc powinna przyciągnąć każdy elektorat i większość opcji (jeśli myślisz o wystawach) i preferowałbym zdjęcia ostre sięgające gardła i strachu (jeśli się uda). No i najważniejsze - wszędzie ciemnośc da się wtłoczyć. I muzykę i religie. I w rodzinę i politykę. I w początek i w koniec.
Twój ruch.
horus / 2016.08.13 : 22.42

Lapidarnie: za Aniołem. Za Pattem.
MiguelAngelo / 2016.08.18 : 09.32

CIEMNOŚĆ tak jak i MROK dają potężne pole do interpretacji.
Możemy też pracować w temacie KONTRAST nie odnosząc się tylko do właściwości obrazu utrwalonego na materiale światłoczułym. Możemy iść w PRZEMIJANIE wychodząc poza ramy tylko człowieczeństwa.
Kilka luźnych propozycji.
Patt / 2016.08.21 : 13.02

Tak Michale. Zgadzam się. Jak dla mnie możemy pójść w Twoje propozycje, jednak pomyślmy o odbiorcach. Wszak chcesz wyjść z tym do ludzi.
Czy do szerokiej masy?
Czy tylko do wyselekcjonowanej grupy?
Każdy target (tfu!) wymaga przecież innych zdjęć.
Więc kto?
Jak Cię znam — myślisz nie o fanach szajs-buka tylko o bywalcach.
Na wystawach w towarzystwach fotograficznych. I tu jestem za, ponieważ potencjalnie otwiera się jeszcze możliwość "objazdowości" naszej wystawy.
Każde większe miasto ma swoje takie towarzystwo (również wzajemnej adoracji). I co najważniejsze — salę odpowiednią do tego celu.
Ale też i wymagająca publiczność, która będzie częściowo postrzegać nas jako konkurencję. Na pierwszy ogień pójdzie więc tytuł wystawy, który ma być zachętą i ciągnieniem w tę właśnie stronę.
Oprócz wielu różnych tekstów na jakichś-tam plakatach — walić w ślepia ma właśnie tytuł. Tak sądzę. Sorry — ale dla szeroko rozumianego ogółu, moim zdaniem PRZEMIJANIE wali nudą. KONTRASTY już mniej, ale chwyta nie za serce, tylko co najwyżej za trzustkę.
Myślę, że trza wykorzystać zasady reklamy niestety, czyli odwołać się do czterech rządzących ludźmi „hormonów" takich jak seks, władza, strach... i nie pamiętam co było czwarte, — chyba chciwość albo przyzwyczajenie, albo ciekawość. Użyć podprogu i mamy na przykład W SZKLE, JEDNĄ RĘKĄ, LĘKI, TRANS, FOLWARK, PRZEMOC, i tym podobnie.
Oczywiście — można pójść w totalny odjazd i walnąć SMRÓD lub bardziej przyjemnie: SMAŻONA CEBULA.
A co myślisz o nieokreśloności typu BEZKSZTAŁT, MINIMAL, PO OCZACH...?
Albo tytułach z naszej galerii: MIASTO MASA MASZYNA? - czemu nie? Dodać jeszcze MOC i mamy trzy pokoje z kuchnią. I trza w tym miejscu powiedzieć - jesteśmy w domu.
MiguelAngelo / 2016.08.22 : 12.06

Patt!
MIASTO MASA MASZYNA ideowo jest mi najbliższe. Marketingowo też daje radę. Czerpie przy tym z manifestu Awangardy Krakowskiej. Daje szeroki pole do interpretacji. Mimo iż manifest o tym tytule powstał w XX wieku, myślę, że nie stracił na aktualności. 3xM obejmuje urbanizację, tłum, miasto, postęp. Fotografia w tym temacie rozciąga się od streetu, miejskiego pejzażu (z ludzkim elementem lub bez), miejskiej struktury, urbexu (pamiętamy misję Łódź) aż do sztuki ulicznej. I myślę, że jeszcze więcej się zmieści w tym tytule. Każdy z kolektywu odnajdzie w sobie pierwiastek MMM.
Dyskusja idzie na dobre (o ironio!) tory :]
horus / 2016.08.24 : 16.42

4M lepsze mz. "Moc" to dobre uzupełnienie naszego MMM.
mruk / 2019.02.20 : 17.21

Słowa Patt"a "Może to konsekwencja błądzącej we mnie myśli, że wszystko już było i wszystko zostało w mniejszym lub większym stopniu sfotografowane" z dialogu pod zdjęciem z rozmyciami dają do myślenia a w zasadzie prowokują do rzucenia w kąt puszki i znalezienie sobie innej pasji. Ale z innej strony tytuł "wszystko już było" zachęca do dyskusji.
Zdjęcia Patt"a ciągle mnie zadziwiają i inspirują. To co znalazłem pod podanym linkiem (wielkie dzięki za niego) jeszcze długo będę oglądał. Niestety wielki brat google usunie 2 kwietnia część z tych wspaniałości razem z profilem Patt,a. Szkoda. Rzeczywiście wszystko już było. Słowo wszystko w tej frazie wyklucza poszukiwanie czegoś nowego. Bo i po co. Jak "wszystko" to nic nowego się nie da znaleźć. Teoretycznie. Ta fraza dotyczy też dowolnych innych technik artystycznych a jakoś mają się ciągle dobrze. Tak samo w fotografii pojawiają się kolejne wspaniałe zdjęcia. Spotkać je możemy np na różnych konkursach. Fotografia to zatrzymanie światła a te bywa nieraz zadziwiające i w interakcji z pozornie zwykłymi scenkami-widoczkami-modelami w makro czy mikroskali tworzy arcydzieła.
Patt / 2019.02.21 : 10.15

Tak Mruku. Zgadzam się w całej rozciągłości. Masz rację. Ale myśl "wszystko już było" czemuś uparcie nawiedza.
Nie sądzę jednak by był to przyczynek do tezy by aparat w kąt cisnąć. Co to, to nie!
Narasta raczej przeświadczenie, że świat fotografii zwolnił, zadyszkę złapał i zasadniczo jest to okazja, by wysforować się na czoło peletonu cokolwiek to znaczy.
No i gut jak mówią Niemcy. Zatem precz ze starymi przyzwyczajeniami i dalejże szukać nowych doznań, nowego rodzaju wódki, nowych dragów, nowych leków (bo bez fotografii przecież obejść się nie sposób). Poszedłem w macro nature i… powiem, że jest w tym satysfakcja.
Rzecz jasna okoliczności też grają rolę, albowiem na wsi jestem i póki co jestem uziemiony. Może nawet to głównie decyduje.
A jeśli brat usunie mi konto na blogger com - to nic wielkiego się Mruku nie stanie. To jest tylko platforma do testów, zanim zdjęcie pójdzie na kolektyw lub gdzie indziej. Znajdę inne.
zdrówka
Patt / 2019.03.08 : 13.52

Może ktoś wie/widział/zna/słyszał, lub może polecić jakąś platformę, gdzie można umieścić zdjęcie. Móc samemu ocenić, jak wyświetla się w telewizorku/ekraniku/monitorze. Chodzi o tak zwany pierwszy test. Najlepiej by pozostali userzy tegoż/tej platformy nie mieli dostępu do takiego testowego wyświetlenia. By zdjęcie wyświetlało się w maksymalnej lub przyzwoitej wielkości. Chodzi o to, by ocenić czy takie zdjęcie "nadaje" się do dalszego pchnięcia w świat, by móc dostrzec potrzebę wprowadzenia jakichś poprawek i tak dalej. Miałem takie cuś na guglach i ponieważ zamykają - dałem to w niebyt. I teraz w sumie potrzebujący jestem. Będę dźwięczny.
mruk / 2019.03.10 : 16.33

Wykorzystaj jakaś stronę www, do której masz dostęp przez ftp. Zakładasz tam folder np test, tworzysz plik html nie związany z resztą strony np test.html, z tłem jakie Ci potrzeba z wstawionym obrazkiem z pliku o stałej nazwie np fotka.jpg z folderu test. W przeglądarce robisz sobie skrót do tej stronki. Jedynie co robisz potem to przez ftp podmieniasz zawartość folderu test (gdzie będzie ciągle jeden plik fotka.jpg) i podziwiasz swoje dzieło w dowolnej przeglądarce na tle jakie wybrałeś. W razie potrzeby, gdy zależy Ci na różnych tłach możesz mieć kilka plików html różniącymi się tylko tłami wyświetlających to samo zdjęcie połączonymi jakimś wewnętrznym linkiem. Kilka minut pracy a potem tylko podmienianie pliku fotka.jpg na kolejne testowane zdjęcia. Dużym obciążeniem dla serwera taka testowa stronka raczej nie będzie....
horus / 2019.03.11 : 14.23

uprośćmy to: użyj swego starego konta na obiektywnych i podglądaj foty w trybie prywatnym.
221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 | 229 | 230 | 231 | 232 | 233 | 234 | 235 | 236 |

@-Mail do Admina
F.A.Q.
REGULAMIN
Rys histeryczny
Statut KBN
Ideologia


statystyka