Aep / 2013.01.29 : 11.30

Serdecznie zapraszam 8.02.2013r. o godz. 16.30 na wernisaż fotografii Anny E. Przybysz i Jarosława Korbińskiego "Intymnie..."

Galéria Fotoklubu "Bardaf", Bardejov vo vestibule kina Žriedlo v Bardejovských kúpeľoch, Hornošarišské osvetové stredisko ul.Rhodyho 6 (Słowacja)

wystawa czynna do 28.02.2013

Intymnie... to często trudne do rozszyfrowania przy pierwszym spojrzeniu obrazy. Nie zawsze łatwo dostrzec, co tak naprawdę jest na zdjęciu - czy oglądamy krajobraz pustyni, spękaną ziemię, czy może pagórki i doliny, bo obrazy ukryte w fotografiach można interpretować niemal dowolnie. Patrząc na zdjęcia chwilami zatracamy pewność tego co widzimy, tego co przedstawiają. Gra światła i cienia sprawia, że uruchamia się wyobraźnia, a to właśnie w cieniu podobno rodzą się, a często na zawsze pozostają nasze najintymniejsze myśli i pragnienia. Czy to co widzimy jest rzeczywiście tym o czym myślimy? A może wcale nie, może jest to coś zupełnie innego, coś co autor zdjęcia uchwycił w skomplikowanym ludzkim ciele i zatrzymał w swoim kadrze.
Wydaje nam się, że ciało ludzkie jest nam znane, ale czy na pewno? To na co właśnie patrzymy, to niesamowity krajobraz - tajemniczy, zwodzący wzrok. Pozbawiony jednocześnie tabu - zakazanych obszarów, tak często, szczególnie w ciele mężczyzny, omijanych przez obiektyw.
Intymnie… to także blisko i bardzo osobiście. Autorzy skupili się na wybranych fragmentach wyekstrahowanych z całości. Koniecznie w tym miejscu trzeba by zadać pytanie - czy patrząc na kogokolwiek (a nawet - cokolwiek) widzimy go rzeczywiście w pełni? A może raczej dostrzegamy elementy, które w jakiś sposób absorbują naszą uwagę – kształtem, fakturą, niezwykłością lub doskonałością linii? Czy więc patrząc na te fotografie, możemy z całą pewnością powiedzieć, że znamy nasze własne ciało? Nie chodzi przy tym o zgadywanie, o prostą odpowiedź na pytanie „co to jest?”. Zamysłem autorów było raczej to, by zapytać co widzi nasza wyobraźnia, jak to odbiera i czy czuje ową intymność w obu jej wymiarach. Autorzy chcą zachęcić widza do własnego - osobistego, intymnego właśnie spojrzenia na samych siebie, oferując pośrednictwo obiektywu z jego absolutną obiektywnością, choć niekoniecznie dosłownością - tę ogranicza artystyczna wizja.
W czasie sesji zdjęciowej pomiędzy fotografem a modelem nawiązuje się specyficzna więź i zaufanie. Podczas sesji aktu to zaufanie musi być jeszcze większe, pojawia się również tytułowa intymność. Model stojący w świetle i fotograf pogrążony w cieniu wywołuje specyficzną atmosferę pracy, wzajemnego oddziaływania, interakcji, której nawet nie da ująć się słowami - trzeba ją poczuć, być tam obecnym jako jedno z nich.
Te fotografie to jego spojrzenie na kobietę i jej spojrzenie na mężczyznę, bardzo intymne spojrzenie...
Aep / 2013.02.27 : 15.14

a za chwilę, bo 4 marca o 9.00 w Galerii Schody
Nowy Świat 39, Warszawa
czynna do 15.03.br

zapraszam!
0 |

@-Mail do Admina
F.A.Q.
REGULAMIN
Rys histeryczny
Statut KBN
Ideologia


statystyka